Çayyolu Ev Eşyası Depolama
Çayyolu Ev Eşyası Depolama


Çayyolu Ev Eşyası depolama hizmeti Ankara ilinde tüm ilçelerde pek çok kişi tarafından tercih edilen ve giderek daha da çok yaygınlaşan hizmetlerden bir tanesidir. Bu eşya depolama hizmetini alan kişiler pek çok sebepten ötürü bu hizmeti almayı tercih etmektedir. Eşya depolama hizmetini alan kişilerin çeşitli nedenlerden dolayı hizmeti alma sebepleri aşağıda belirtilmiştir:


Tayini çıkan memurlar acil bir şekilde Yeni görev yerlerinde işe başlamaları gerektiğinde eşyalarını eşya depolama alanlarına götürerek birkaç hafta ya da birkaç ay buralarda saklamayı tercih ederler. Çünkü yeni bir şehre taşınan insanların oradaki düzenlerini kurmadan eşyalarının tamamını yanlarında götürmeleri pek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle tayinin çıktığı yerde düzenli kuran kişiler evlerine kiraladıktan sonra kalan eşyalarını da eşya depolarından çıkararak yanlarına alırlar.
Eşya depolama hizmetinden faydalanan bir diğer kesim ise öğrencilerdir.

Ankara ili içerisindeki üniversite sayısı düşünüldüğünde Ankara’daki öğrencileri tahmini sayısı ortaya çıkmaktadır. Ankara’da oldukça fazla sayıda olan öğrenciler özellikle Haziran ayı sonunda yaz tatilinde memleketlerine döndükleri için eşyalarını eşya depolama alanlarına götürerek yaz tatili boyunca buralarda saklarlar. Bunun sebebi olarak ise büyük bir eve birkaç küçük eşyalarını saklamak için oldukça yüksek olan kira fiyatlarını vermeme istekleridir. Eylül ekim ayları gibi yeni okul dönemi başladığında öğrenciler eşya depolarından eşyalarını çıkararak yeni ev arayışına girerler.


Eşya depolama hizmetine ihtiyaç duyan bir diğer kişi grubu ise ev eşyaları oldukça büyük olup evleri küçük olan insanlardır. Bu kişiler eşyalarını çöpe atmak yerine uzun süreler boyunca eşya depolama alanlarında depolamayı daha uygun görürler. Ayrıca bu kişilerin genel olarak eşyalarına karşı duygusal bir bağ kurma ihtimalleri de yüksektir. Bu sebeple eşyalarını atmak yerine eşya depolama alanlarına götüren kişilerin sayısı oldukça fazladır. Kişiler de dedikleri zaman eşyalarını bu eşya depolama alanlarından alıp yerine yeni eşyalarını koyabilirler. Sözleşme süresi boyunca kiralanan eşya deposu içerisine koyulacak tüm eşyalardan müşteriler kendileri sorumludur.


Eşya Deposu Tercihi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?


Ümitköy eşya depolama sitesi olarak ev eşyası depolama hizmeti alacak olan kişilerin ne tarz bir eşya deposu alacağına karar vermeleri gerekmektedir. Ülkemizde hizmet veren pek çok farklı eşya deposu firması bulunmaktadır. Bu firmalardan her biri çeşitli eşya depolarını müşterilerine kiralamaktadırlar. Eşya deposu tiplerinden bazılarına örnek olarak karavan tipi eşya deposu, depo tip eşya deposu ve evrak vesaire koymak için ise kasa tipi eşya deposu hizmetleri bulunmaktadır. Tüm bu eşya depolarına çeşitli büyüklüklerde ve genişliklerde müşterilere sunulması binlerce müşteri için oldukça geniş seçim yelpazesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle her müşteri kendi ihtiyaçlarına göre uygun olan eşya deposunu en iyi hizmet veren firmadan kiralamalıdır.


Müşteriler eşya deposu tercihi yaparken mutlaka eşyalarının büyüklüğünü ve eşyalarının sayısını göz önünde bulundurmalıdır. Eşyaları çok büyük olan ve eşya sayısı oldukça fazla olan kişiler daha geniş eşya depolarını tercih edebilirler. Hatta bu kişiler eşyaları bu depolara sığmayınca birden fazla eşya deposu da kiralamak mecburiyetinde kalabilirler. Aynı şekilde, küçük eşyaları olan ve az sayıda eşyası olan kişiler ise daha küçük eşya depolarına yönelebilirler. Bu saniyede müşteriler eşyalarına uygun olan eşya depolarını kiralayarak bu süreçten oldukça memnun kalabilirler.
Eşya deposunun büyüklüğü tercih edildikten sonra sözleşme imzalanması için eşyaların bu eşya depolarında ne kadar süre boyunca kalacağı da belirlenmelidir. Eşine deposu firmaları genel olarak müşterilerine haftalık, aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık gibi hizmet seçenekleri sunmaktadır. Böylece insanlar kendilerine uygun olan süreleri tercih ederek sözleşme imzalarlar. Fakat bazı durumlarda eşyaların eşya depolarında ne kadar süre boyunca kalacağı belli değildir. Bu gibi durumlarda tedbir amaçlı işler depolarında eşyaların çok uzun süre saklanması uygun olmamaktadır. Müşteriler bu sebepten ötürü eşyalarını aylık ya da 3 aylık gibi seçenekler ile eşya depolarında tutup, gerektiğinde bu süreyi uzatarak bu hizmetten faydalanabilirler.


Eşya Deposunda Sigortalı Hizmet


Ev eşyası depolama hizmet alacak olan kişiler bu hizmete alanında iyi olan ve profesyonel bir şekilde hizmet veren firmalardan almaları gerekmektedir. Bu sayede eşya depolama sürecinden memnun kalacak olan müşteriler ilerleyen zamanlarda tekrar bu hizmete ihtiyaç duyduklarında aynı firmayı tercih edebilirler. Bu nedenle pek çok firma müşterilerini mağdur etmemek adına sigortalı bir şekilde eşya depolama hizmeti vermektedir. Böylece oluşabilecek en ufak bir sorunda dahi müşteriler karşılarında ilgili ve yetkili kişiler bulmaktadır. Müşterilerini mağdur etmemek adına sigortalı hizmet veren firmaların alanında en iyi firmalar olduğundan şüphe yoktur. Bu sebeple pek çok kişinin tercihi her zaman sigortalı hizmet veren eşya depoları olmuştur.
Eşya deposu tercihi kadar eşyaları eşya deposuna taşıyacak olan nakliyat firmasının tercihi de bir o kadar önemlidir. Bu sebeple EuropaTrans gibi sigortalı hizmet veren nakliyat firmaları ile işbirliği yapılması tavsiye edilmektedir.